Zakłady kamieniarskie w Łomży oferują pomniki nagrobne z różnego rodzaju granitu i w różnych modelach. W danym regionie modne są pewne modele nagrobków i kolory granitu dlatego zakłady kamieniarskie produkują pewne stałe powtarzające się pomniki nagrobne i oferują ich sprzedaż jak i sprzedaż z montażem. Cała procedura sprowadza się do wykonania napisów jak i montażu.

Zdjęcia nagrobków granitowych i pomników z granitu wykonane przez firmę JW Granit można obejrzeć w zakładce portfolio.

Rynek jest również nasycony modelami nagrobków, które wyprodukowane są w Chinach czy Indiach. Jakość tych pomników odbiega od krajowych a zastosowany granit jak i grubości poszczególnych elementów różnią się od tych oferowanych przez polskie zakłady kamieniarskie. Nagrobki te różnią się od polskich pod względem jakości jak i ceny.

Zakład kamieniarski JW Granit korzysta z granitu najlepszej jakości. Za ofertą naszych nagrobków przemawia szereg korzyści:

– bardzo dobra cena pomników z granitu,

– szybka realizacja,

– możliwość wybrania konkretnego wzoru nagrobka

Dla bardziej wymagających Klientów zakłady kamieniarskie oferują pomniki granitowe na wymiar i pod konkretne zamówienie. W kamieniarstwie nagrobkowym praktycznie wszystko można zrealizować – o ile właściwości mechaniczne granitu na to pozwolą. Dlatego wybierając opcję zamówienia nagrobka z granitu pod konkretne zamówienie mamy całą paletę możliwości wyboru, zarówno modelu, jak i koloru, jak i wielu innych elementów takich jak rodzaje wykończeń czy forma obróbki tablicy napisowej. Surowiec granitowy wykorzystywany do wytworzenia nagrobków na wymiar również pochodzi z tych samych regionów świata co granit z nagrobków gotowych.

O czym należy pamiętać ?

Pamiętajmy, że każdy kamień naturalny ma określoną nasiąkliwość i aby ją jak najbardziej zminimalizować wymaga on regularnej impregnacji. Zaleca się impregnację kamienia jeden raz na ok. 6 miesięcy.

Należy również pamiętać, że różnice kolorystyczne oraz naturalne przebarwienia kamienia w wyniku nasiąkliwości i usytuowania nagrobka dodają uroku naturze granitu, czy marmuru.

Masz pytania odnośnie konkretnego nagrobka, napisz do nas.

Firma JW Granit w Łomży.